• Zápis detí do materskej školy na školský rok 2022/2023

Miesto a termín podávania

Žiadosť o zápis dieťaťa do materskej školy na predprimárne vzdelávanie dáva zákonný zástupca dieťaťa riaditeľke alebo učiteľke materskej školy, alebo ju môže dať do schránky materskej školy v zalepenej obálke s názvom :“Žiadosť do MŠ“

Termín zápisu je do 20. mája 2022.

Forma zápisu

Zákonný zástupca podá Žiadosť  o zápis dieťaťa podpísanú obidvoma zákonnými zástupcami spolu s potvrdením od všeobecného lekára pre deti a dorast o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa, kde sa uvedie aj údaj o očkovaní. Dokument je možné vyzdvihnúť osobne v materskej škole, alebo stiahnuť na webovej stránke školy  4msdetva.edupage.org v sekcii O škôlke- tlačivá.

KRITÉRIÁ PRIJÍMANIA

Prednostne sa zo zákona prijímajú deti:

• pre ktoré je plnenie povinného predprimárneho vzdelávania povinné, t. j. ktoré do 31. augusta 2022 dovŕšia 5 rokov veku,

• ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania – deti, ktoré dovŕšia šiesty rok veku a nedosiahli  školskú spôsobilosť ( na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, všeobecného lekára pre deti a dorast,  s informovaným súhlasom zákonného zástupcu , podľa miesta trvalého pobytu),

• ak nedovŕši piaty rok veku do 31. augusta 2022 môže  byť výnimočne prijaté na povinné predprimárneho vzdelávania v MŠ (na predčasné plnenie povinného predprimárneho vzdelávania môže byť dieťa prijaté na základe  žiadosti zákonného zástupcu  s predložením súhlasného vyjadrenia príslušného  zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasným vyjadrením všeobecného lekára pre deti a dorast),

Ostatné podmienky prijímania detí do MŠ

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do materskej školy, riaditeľka MŠ pri prijímaní uprednostní deti:

• ktoré dovŕšili tretí rok veku do 31. augusta 2022,
            • ktoré majú osvojené základné samoobslužné a hygienické návyky.

Deti po dovŕšení 2. roku veku môžu byť prijaté len vtedy, ak sú upevnené stravovacie návyky, základné hygienické návyky a ak je voľná kapacita MŠ.

Rozhodnutie o zapísaní dieťaťa na predprimárne vzdelávanie dostane zákonný zástupca najneskôr do 30. 06. 2022 osobne.

Pre viac info na telefónnom čísle 0940643972, alebo osobne v MŠ.

Na všetky deti, ktoré k nám prídu sa veľmi tešíme!

Mgr. Marcela Kučerová

riaditeľka materskej školy